O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma je společný projekt Plzeň2015 z. ú. a města Regensburg. Jejím smyslem je síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři možnost se setkat a poznávat se s novými partnery. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020

V Plzni se s Treffpunktem loučily tisíce lidí

Po třech letech končí evropský projekt česko-bavorské platformy Treffpunkt. Na poslední setkání, které se konalo v DEPO2015 v termínu 16. -19. 5.2019, dorazily zhruba čtyři a půl tisíce lidí.

Ohlédnutí za festivalem Treffpunkt Regensburg 2019

Hudba s tancem, film s divadlem, umění a kreativita ─ Bavorsko s Čechami! O tom všem setkávání byl v pořadí celkem čtvrtý a poslední TREFFPUNKT festival, který se odehrál ve dnech 21. – 24. 2. 2019 v Regensburgu. Děkujeme všem, kdo nám ho pomohli připravit!

Networking – síťování a exkurze

Poznejte se se svými protějšky a potenciálními partnery na druhé straně hranice – buďte ve spojení s dalšími umělci, organizátory, spolky, zkrátka kulturními aktéry, jež mají rovněž zájem o přeshraniční spolupráci.

Česko-německé dění

Plzeň má nejen díky své poloze k Bavorsku blízko, a tak se zde odehrává řada česko-německých aktivit. V této rubrice se seznámíte s činnostmi dalších organizací a institucí, které budují dobré přeshraniční vztahy (např. aktivity Goethe Institutu, Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra TANDEM, spolku KNOFLÍK, kulturní akce s přeshraniční tématikou atd).

Partneři