O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma je společný projekt Plzeň2015 z. ú. a města Regensburg. Jejím smyslem je síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři možnost se setkat a poznávat se s novými partnery. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020

Aktuality | 3. síťovací setkání v Regensburgu

3. "Netzwerktreffen" se uskuteční 16. června v Regensburgu. Příspěvky na téma marketing v kultuře a PR i osobní seznámení se s kulturními aktéry je dobrou příležitostí navštívit tuto hornofalckou metropoli. Více informací v sekci "síťování".

Festival Treffpunkt Regensburg 1.-4. 3. 2018

Začátkem března proběhl krásný festival Treffpunkt Regensburg. Prolínání české a bavorské kultury se konalo na několika místech krásného historického města - od dixielandu na lodi přes hudbu všech žánrů v klubu Degginger po výstavy v galeriích a filmy v kinosálech. Makerbus z DEPO2015 bavil i inspiroval po celou dobu festivalu na náměstí Haidplatz.

Networking – síťování a exkurze

Poznejte se se svými protějšky a potenciálními partnery na druhé straně hranice – buďte ve spojení s dalšími umělci, organizátory, spolky, zkrátka kulturními aktéry, jež mají rovněž zájem o přeshraniční spolupráci.

Česko-německé dění

Plzeň má nejen díky své poloze k Bavorsku blízko, a tak se zde odehrává řada česko-německých aktivit. V této rubrice se seznámíte s činnostmi dalších organizací a institucí, které budují dobré přeshraniční vztahy (např. aktivity Goethe Institutu, Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra TANDEM, spolku KNOFLÍK, kulturní akce s přeshraniční tématikou atd).

Partneři