kultur | kontakt | kreativ je nový TREFFPUNKT

Plzeň a Regensburg k sobě mají tradičně blízko. Projekt "kultur | kontakt | kreativ" je pokračováním Česko-bavorské platformy, kterou znáte hlavně díky festivalovým Treffpunktům. Nově k nim přidáváme výměny mladých umělců. Ti dostanou možnost několik týdnů tvořit v zahraničí a svoje díla vám představí na festivalech na jaře v Plzni, na podzim v Regensburgu. Celkem proběhne každý rok 10 rezidencí na obou stranách hranice, čekají nás 4 festivaly a 1 závěrečné sympozium.

Nové kolo Česko-bavorského rezidenčního programu

Od 26. června 2021 tvoří česká umělkyně Linda Wrong Páleníková v rámci programu uměleckých rezidencí v Regensburgu. Během svého projektu „Skrytá zahrada“ se věnuje inovativním sochařským přístupům a ztvárňuje kontrasty města. V rámci akce „Meet the Artist“, která je plánována na polovinu července, představí veřejnosti výsledky svého projektu.

Festival "Treffpunkt:kontakt" 2021 v Plzni se o rok posouvá

Po důkladné úvaze a se slzou v oku jsme se rozhodli vzhledem k nejisté epidemiologické situaci náš festival o rok přesunout. Dobrá zpráva je, že na Treffpunkt v DEPO2015 se můžete těšit 21. - 24. 4. 2022. Kromě toho pro vás do té doby nachystáme pár menších kulturních akcí, jakmile to okolnosti dovolí.

Meet the Artist: Zweifel und Caecilia - Koncert

Skupina "Zweifel und Caecilia" zahraje 8. 9. 2021 v DEPO2015 a promluví o tom, jak se jejich práce změnila a rozšířila před a během třítýdenního rezidenčního pobytu v Plzni.

Česko-německé kulturní dění

Partnerem projektu kultur|kontakt|kreativit je kulturní a informační centrum Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee. Na dvojjazyčném jazykovém portále BBkult.net najdete info o nejdůležitějším dění z českých a bavorských sousedních regionů.

Partneři