kultur | kontakt | kreativ je nový TREFFPUNKT

Plzeň a Regensburg k sobě mají tradičně blízko. Projekt "kultur | kontakt | kreativ" je pokračováním Česko-bavorské platformy, kterou znáte hlavně díky festivalovým Treffpunktům. Nově k nim přidáváme výměny mladých umělců. Ti dostanou možnost několik týdnů tvořit v zahraničí a svoje díla vám představí na festivalech na jaře v Plzni, na podzim v Regensburgu. Celkem proběhne každý rok 10 rezidencí na obou stranách hranice, čekají nás 4 festivaly a 1 závěrečné sympozium.

OPEN CALL na rezidenci do Bavorska

Máte chuť strávit nějaký čas v Regensburgu a tam pracovat na svém uměleckém projektu? Připravili jsme pro Vás rezidenční program! Hlásit se mohou studenti i absolventi uměleckých oborů (výtvarné, múzické umění, hudba, literatura, architektura, design, řemeslo). Uzávěrka prvního kola přihlášek je 10. listopadu 2019. Podrobnosti k přihláškám v sekci "síťování".

Kultur|Kreativ|Tage "Treffpunkt:Kontakt" v Plzni 7.-8.2.2020

Těšte se na pokračování festivalu Treffpunkt, který pro vás připravujeme 7.- 8. února 2020 v plzeňském DEPO2015 společně s městem Regensburg a Centrem Bavaria Bohemia pod názvem "Treffpunkt: Kontakt".

Fotografický workshop na Šumavě

Rádi fotografujete a téma příhraničí je Vám blízké? K Projektlabor:FOTOGRAFIE jsou pozváni fotografové a fotografky všech úrovní – od profesionálů po amatérské nadšence, kteří mají chuť podniknout fotografickou expedici do příhraničí v sobotu 5. října 2019. Účast ani cesta nejsou zpoplatněny.

Česko-německé dění

Seznamte se s činnostmi organizací a institucí, které budují dobré česko-německé přeshraniční vztahy: Centrum Bavaria Bohemia, Goethe Institut, Česko-německý fond budoucnosti, Koordinační centrum TANDEM, spolek KNOFLÍK a další.

Partneři