O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma je společný projekt Plzeň2015 z. ú. a města Regensburg. Jejím smyslem je síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři možnost se setkat a poznávat se s novými partnery. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020

Aktuality | Autobusem do Regensburgu 3. března na Treffpunkt!

Pojeďte s námi autobusem 3. března do Regensburgu! Pro více informací a další novinky z příprav festivalu, aktuální výzvy a důležité informace klikněte na "více" pod tímto textem. Aktuální dění můžete sledovat také na našem Facebooku.

Festival Treffpunkt Regensburg 1.-4. 3. 2018

Festival začíná ve čtvrtek večer na palubě „Jazz-Boat“, v pátek bude otevřen festivalový „KunstKvartýr“ a následně zveme na párty do městského centra Degginger. V sobotu nás čeká žánrově rozmanitý česko-bavorský program jak na pódiu, tak v „Nejmenší galerii“ a v dalších prostorách Deggingeru. V nabídce bude i několik českých filmů v klubu W1 a „Makerbus“ z plzeňské kreativní zóny DEPO2015, který bude po celou dobu festivalu na náměstí Haidplatz zvát kolemjdoucí ke spolutvoření.

Networking – síťování a exkurze

Poznejte se se svými protějšky a potenciálními partnery na druhé straně hranice – buďte ve spojení s dalšími umělci, organizátory, spolky, zkrátka kulturními aktéry, jež mají rovněž zájem o přeshraniční spolupráci.

Česko-německé dění

Plzeň má nejen díky své poloze k Bavorsku blízko, a tak se zde odehrává řada česko-německých aktivit. V této rubrice se seznámíte s činnostmi dalších organizací a institucí, které budují dobré přeshraniční vztahy (např. aktivity Goethe Institutu, Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra TANDEM, spolku KNOFLÍK, kulturní akce s přeshraniční tématikou atd).

Partneři