O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma je společný projekt Plzeň2015 z. ú. a města Regensburg. Jejím smyslem je síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři možnost se setkat a poznávat se s novými partnery. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020

Projekt TREFFPUNKT úspěšně zakončen, pokračování se připravuje

Pro veřejnost byl Treffpunkt především festivalem, ve skutečnosti měla Česko-bavorská kulturní platforma jako společný projekt organizace Plzeň 2015, z. ú. a města Regensburg, financovaný prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020, daleko širší rozsah. Navázal na přeshraniční aktivity roku 2015, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury, a dál rozvinul spolupráci partnerských měst Plzeň a Regensburg v kulturní oblasti.

POZVÁNKA na kulturně-poznávací cestu do Regensburgu 16. 6. 2019

Srdečně zveme na poslední kulturně-poznávací cestu do Regensburgu v rámci projektu ČESKO-BAVORSKÁ KULTURNÍ PLATFORMA v sobotu 16. 6. 2019. Více informací a přihlašování zde: https://treffpunkt.cz/cs/news/pozvanka-na-kulturne-poznavaci-cestu-do-regensburgu-16-6-2019

Networking – síťování a exkurze

Poznejte se se svými protějšky a potenciálními partnery na druhé straně hranice – buďte ve spojení s dalšími umělci, organizátory, spolky, zkrátka kulturními aktéry, jež mají rovněž zájem o přeshraniční spolupráci.

Česko-německé dění

Plzeň má nejen díky své poloze k Bavorsku blízko, a tak se zde odehrává řada česko-německých aktivit. V této rubrice se seznámíte s činnostmi dalších organizací a institucí, které budují dobré přeshraniční vztahy (např. aktivity Goethe Institutu, Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra TANDEM, spolku KNOFLÍK, kulturní akce s přeshraniční tématikou atd).

Partneři