O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma byl společný projekt Plzeň2015 z. ú. a města Regensburg realizovaný v období 2017/01 - 2019/06 a financovaný z prostředků z EU – Cíl EÚS 2014-2020. Jejím smyslem bylo síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám měli aktéři možnost se setkat a poznávat se s novými partnery. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Od července 2020 realizuje Plzeň2015 z. ú., město Regensburg a Centrum Bavaria Bohemia nový přeshraniční projekt: Kultur | Kontakt | Kreativ.

Projekt Česko-bavorská kulturní platforma úspěšně zakončen

Pro veřejnost byl Treffpunkt především festivalem, ve skutečnosti měla Česko-bavorská kulturní platforma jako společný projekt organizace Plzeň 2015, z. ú. a města Regensburg, financovaný prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020, daleko širší rozsah. Navázal na přeshraniční aktivity roku 2015, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury, a dál rozvinul spolupráci partnerských měst Plzeň a Regensburg v kulturní oblasti.

Kultur|Kreativ|Tage "Treffpunkt" v Plzni 7.-8.2.2020

V rámci nového projektu Kultur|Kreativ|Tage připravujeme společně s městem Regensburg a Centrem Bavaria Bohemia festival Treffpunkt, který se koná 7.-8. února 2020 v plzeňském DEPO2015.

Aktuálně: Na rezidenci do Bavorska či na fotografický workshop na Šumavu

Máte chuť strávit nějaký čas v hornofalckém Regensburgu a tam pracovat na svém uměleckém projektu? Připravili jsme pro Vás rezidenční program! Více v sekci "síťování". /// Rádi fotografujete a téma příhraničí je Vám blízké? K Projektlabor:FOTOGRAFIE jsou pozváni fotografové a fotografky všech úrovní – od profesionálů po amatérské nadšence, kteří mají chuť podniknout fotografickou expedici do příhraničí. Akce se koná v sobotu 5. října 2019, učast ani cesta nejsou zpoplatněny.

Česko-německé dění

Plzeň má nejen díky své poloze k Bavorsku blízko, a tak se zde odehrává řada česko-německých aktivit. V této rubrice se seznámíte s činnostmi dalších organizací a institucí, které budují dobré přeshraniční vztahy (např. aktivity Goethe Institutu, Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra TANDEM, spolku KNOFLÍK, kulturní akce s přeshraniční tématikou atd).

Partneři