O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma je společný projekt Plzeň2015 z. ú. a města Regensburg. Jejím smyslem je síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři možnost se setkat a poznávat se s novými partnery. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020

Festival Treffpunkt Regensburg 21.-24. 2. 2019

Hudba s tancem, film s divadlem, umění a kreativita ─ Bavorsko s Čechami! O tom všem setkávání bude další TREFFPUNKT festival, který se odehraje ve dnech 21. – 24. 2. 2019 v Regensburgu a odrazí se v něm kulturní pestrost obou partnerských měst. Udělejte si výlet k našim sousedům, přijďte se setkat!

Ohlédnutí za festivalem Treffpunkt 2018 Plzeň

Letošní podzimní bavorsko-český festival je za námi. Během čtyř dní 19. – 21. 10. 2018 dorazilo do plzeňské Kreativní zóny DEPO2015 kolem 8.000 návštěvníků. Děkujeme všem a především účinkujícím za to, že jsme díky nim mohli posílit dobré sousedské vztahy!

Networking – síťování a exkurze

Poznejte se se svými protějšky a potenciálními partnery na druhé straně hranice – buďte ve spojení s dalšími umělci, organizátory, spolky, zkrátka kulturními aktéry, jež mají rovněž zájem o přeshraniční spolupráci.

Česko-německé dění

Plzeň má nejen díky své poloze k Bavorsku blízko, a tak se zde odehrává řada česko-německých aktivit. V této rubrice se seznámíte s činnostmi dalších organizací a institucí, které budují dobré přeshraniční vztahy (např. aktivity Goethe Institutu, Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra TANDEM, spolku KNOFLÍK, kulturní akce s přeshraniční tématikou atd).

Partneři