MišMaš KulturKreativTage

Od července do září pořádáme rozmanitý a bezplatný kulturní a rodinný program pod názvem „MišMaš“. Můžete se těšit na spoustu umění a kreativity, hudbu, film a divadlo na různých místech.

 

  • ...další program připravujeme!

____________________________________________

uplynulé akce

  • úterý 13. 07. 2021 | Scéna pod širým nebem v Thon-Dittmer-Palais, Haidplatz 8, Regensburg

Začátek 19:30 (vstup 18:30)

Autorské čtení s Jaroslavem Rudišem

V rámci česko-bavorských dnů MišMaš KulturKreativTage vystoupí známý český autor Jaroslav Rudiš. Číst bude ze svého románu „Winterbergova poslední cesta“, který napsal v němčině. V roce 2019 za něj byl nominován na cenu Lipského knižního veletrhu a v roce 2020 obdržel Cenu Chamisso.

Z vnitřního nádvoří Thon-Dittmer-Palais zavede své publikum na cestu: cestu plnou tajemství při hledání ztracené lásky napříč střední Evropou. Z Berlína do Sarajeva přes Reichenberg, Prahu, Vídeň a Budapešť.

Jaroslav Rudiš, narozený v Československu v roce 1972, pravidelně dojíždí mezi Českou republikou a Německem a stejně jako protagonisté jeho čtení Kraus a Winterberg tráví velkou část času na železnici.

Rudiš je známý zejména díky románům „Potichu“, „Národní třída“ a „Nebe pod Berlínem“. Jeho díla byla přeložena do mnoha jazyků i natočena. Autor se rád vrací do Řezna a těší se, že po dlouhé době znovu navštíví město a poprvé zde přečte ukázku z „Winterbergovy poslední cesty“.

Vstup volný. Garance míst možná po registraci (počet účastníků je omezený) na adrese: treffpunkt@regensburg.de

_________________________________________

  • čtvrtek, 01. 07. 2021 | pódium ve dvoře Thon-Dittmer-Palais, Haidplatz 8, Regensburg

Začátek 19:30 (vstup od 18:30)

Konzert mit FLIMMER aus Regensburg und den Džangobells aus Pilsen

Českobavorské Dny MišMaš KulturKreativ rozezní vnitřní nádvoří Thon-Dittmer-Palais. Hudba nezná hranic! Řezenská kapela FLIMMER zpívá melancholicky a nostalgicky o svém rodném městě. Skupina vytváří harmonii mezi syntetickými kytarami, zkreslenými basy a elektronickými zvuky bicích.

Tato indie kapela s hip-hopovým vlivem umně kontrastuje s jazzovou hudbou plzeňské skupiny Džangobells. České a německé chytlavé melodie jsou zaručeny!

Vstup volný. Garance míst možná po registraci (počet účastníků je omezený) na adrese: treffpunkt@regensburg.de

  ____________________________________________

  • středa, 30. 06. 2021 | pódium ve dvoře Thon-Dittmer-Palais, Haidplatz 8, Regensburg

Začátek 19:30 (vstup od 18:30)

Zahájení českobavorských Dnů MišMaš s akrobací z Regensburgu a Plzně

Carmen Lück, úřadující mistr světa v Cyr-Wheel, Jonas Dürrbeck, Lukas Kastl a Antonino Secchia vytvářejí společné experimentální umělecké dílo na jevišti a na plátně v interakci různých disciplín mezi akrobacií, breakdance a hudbou. Plzeňský soubor Žongléros přihodí dvě dechberoucí akrobatická představení svých dovedností.

www.zongleros.cz | www.living-flags.de

Vstup volný. Garance míst možná po registraci (počet účastníků je omezený) na adrese: treffpunkt@regensburg.de

Partneři