Treffpunkt Regensburg 1. – 4. března 2018

Ohlédnutí za Treffpunt festivalem 2018 v Regensburgu

Od  čtvrtka do neděle 1. - 4. března se v srdci starého města Regensburgu uskutečnilo druhé přeshraniční festivalové setkání. Treffpunkt představil spektrum bavorsko-českého kulturního života seskládané z hudby, umění, divadla, tance a filmu.  Odhadem se ho během čtyř dní zúčastnilo 1200 lidí, a to jak místních, tak návštěvníků z Čech.

Festival zahájily ve čtvrtek 1. března 2018 dva programové body: výstava "Urban Structures" fotografky Kathariny Tenberge v uměleckém domě Andreas-Stadel ukázala neobvyklý a poetický pohled na Regensburg a Plzeň. Poté se hosté sešli na palubě Jazzové lodi, aby díky kapelám „The Dixie Hot Licks“ a „Mademoiselle Manouche and her swinging Reinhardts“ strávili příjemný večer s hudbou a tancem.

Druhý den festivalu přinesl premiéru interaktivní světelně-zvukové instalace "Archifon"; a také současnou plzeňskou hudba s koncerty "St. Johnnys " a "Adams Emily". V sobotu 3. března 2018 byl "Treffpunkt“ v Deggingeru, městském kulturním centru, kam návštěvníky lákal český oběd, informační stánky v pasáži a pestrá "KurzKunstBühne". Promítaly se také animované klipy studentů Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara v Plzni, zájemci absolvovali rychlokurz češtiny a ani nedýchali při německo-českém čtení detektivní povídky autorky Markéty Čekanové.

Zároveň po celou dobu festivalu probíhal doprovodný program: prohlídky města po českých stopách, promítání českých filmů a tvůrčí "Makerbus" z DEPO2015, který na náměstí Haidplatz zval kolemjdoucí k výrobě vlastního trička, ochutnávce českého bramborového salátu a samozřejmě i na návštěvu do Plzně.

Neděli zakončilo setkání bavorských a českých muzikantů, které proběhlo ve spolupráci s Trachtenverein Regensburg e. V. v plně obsazené kapli Katharinenspital.

Festival se koná v rámci projektu EU "Bavorsko-česká kulturní platforma".

Partneři