Výlet z Bavorska do Plzně 25. 11. 2017

Naše bavorské přátele čekalo se exkurzi do Plzně setkání s enfant terrible české architektury Adolfem Loosem, moderním pojetím kulturních průmyslů v industriálním areálu DEPO2015 a do toho samozřejmě i prohlídka města, i když ne úplně klasická.

Plně obsazený autobus se vydal na cestu z Regensburgu do partnerské Plzně v sobotu 25.11.2017 dopoledne. Účastníci se hned po příjezdu seznámili s městem díky interaktivní prohlídce "Zažij Plzeň", která jim hravou formou přiblížila nejen historické centrum, ale i pár českých slovíček a netradiční zajímavosti o západočeské metropoli, její historii i novodobém titulu Evropské hlavní město kultury 2015.

Zpátky k tradičnímu pojetí české kultury se dostalo u oběda v proslulé plzeňské restauraci  Weiter „U Mansfelda“, kde se podávaly typické české kulinářské speciality. Poté následovala prohlídka dvou bytových interiérů, navržených architektem Adolfem Loosem ve 30. letech minulého století pro bohaté plzeňské rodiny místních obchodníků a továrníků. Podle motta "Ornament je zločin" se interiéry drží ryze funkčního vybavení a jsou namísto dekorací zdobeny ušlechtilými materiály.

Exkurzi završila skupina výletníků v Kreativní zóně DEPO2015 prohlídkou otevřené dílny Makerspace, obou výstavních i koncertních hal a kavárny. Bavorští kulturní aktéři ocenili rozmanitost, kterou prostory ve svém využití nabízejí, i způsob, jakým se původně autobusové depo podařilo v rámci projektu EHMK proměnit v kulturní prostor.

Partneři