Jaký byl poslední festival v Regensburgu 19.-22.2.2019 ?

Po čtyři dny ilustrovaly hudba, film, divadlo, fotografie a výtvarné umění rozmanitost současného kulturního života mezi Regensburgem a Plzní. 

O zahájení ve čtvrtek 21. února 2019 se postarala ernisáž výstavy „FOTOKA“ s mladými fotografy z Regensburgu a Plzně, následovaná ojedinělým filmovým zážitkem: hudební uskupení „Forma“ z Prahy předvedlo před zaplněným hledištěm svou experimentální interpretaci němé filmové klasiky "Metropolis".

Dny festivalu byly zaplněny německo-českými setkáními. Návštěvníci Deggingeru tleskali čtení úspěšného českého románu „Grand Hotel“, ale i německo-českému kabaretu „TO TÉMA / Das Thema “. V Kině Andreasstadel publikum shlédlo dokument „Boží mlýny“ Josefa Císařovského, který nastínil temnou kapitolu železné opony. Mnozí se vydali také na komentované prohlídky po českých stopách města Regensburg.

Pestrý hudební program lákal návštěvníky na taneční parket hned na několika místech: Swingaři a milovníci taneční hudby jistě nevynechali Jazz Boat v pátek večer. Sobota večer zvala na Rock ve Staré sladovně. Závěr patřil v neděli bavorsko-českému Musikantentreffen s tancem a triu „MonSuMa“, která uvedlo koncert klasické hudby českých skladatelů.

Děkujeme všem návštěvníkům a účinkujícím, kteří se zapojili do programu, a těšíme se na příští setkání v Plzni 16.-19. 5. 2019!

Partneři