Na pokračování festivalu Treffpunkt:kontakt opět zavítaly tisíce Plzeňanů

Oblíbené česko-bavorské dny, které se v Plzni pořádají od roku 2015 v souvislosti s Evropským hlavním městem kultury, přilákaly v pátek a sobotu 7. - 8. 2. 2020 do plzeňského Depa na 5000 lidí. Nejvíc to v zaplněné autobusové hale žilo v pátek večer, kdy hrála bavorská kapela Django 3000, tančilo se i v sobotu na české The Shots.

Tak velkou návštěvnost během pouhých dvou dnů považujeme za úspěch a moc nás těší, že Plzeňané a Bavoři se u nás už tradičně potkávají nejen nad dobrým jídlem a pitím, ale také u společných kulturních a uměleckých projektů,“ popisuje ředitel DEPO2015 Jiří Suchánek.

Příjemným překvapením byl kromě hojné účasti místních i hostů z Bavorska také zájem o doprovodný program. Měli jsme tři vernisáže výstav, kde se prezentovaly výstupy našich dvou bavorských rezidentek Leny Schweizer a Leny Schabus a na výstavě nazvané GrenzlanD/CZ fotografie ze společné česko-německé výpravy do příhraničí. Velmi zajímavá byla výstava designových návrhů studentů z Regensburgu. I na výrobu masopustních masek přišlo plno dětí a lidé se bavili také u česko-bavorské slam poetry," doplňuje manažer projektu Jindřich Jindřich.

Součástí programu byl nově formát "Meet the Artist", kdy se lidé mohli s vystavujícími umělci potkat a pobavit osobně. V sobotu se v depu prezentovaly také zkušenosti mladých lidí z ČR i Německa z dobrovolnických pobytů v sousední zemi a odpoledne různé kulturní či vzdělávací instituce, které na poli česko-německé spolupráce působí.

Příští festival se uskuteční na německé straně, a to 13.-14. 11. 2020 v Regensburgu. Do DEPO2015 zavítá opět za rok 12. - 13. 2. 2021

Přeshraniční projekt kultur | kontakt | kreativ od července 2019 do prosince 2021 realizují Plzeň 2015, město Regensburg a Centrum Bavaria Bohemia za finanční podpory z EU – Cíl EÚS 2014-2020. 

 

Partneři