Ohlédnutí za festivalem Treffpunkt 2018 Plzeň

Ve čtvrtek jsme přivítali zástupce bavorských firem na Dni klastrů. Vedoucí řezenského Kulturního úřadu města Regensburg paní Christiana Schmidbauer zahájila výstavu koneX - umělecký projekt současné fotografie a malby Christopha Gablera a Alexandera Rosola, která zůstává v depu k vidění až do 6. 11. Večer patřil němému filmu z roku 1919 německého režiséra Ernsta Lubitsche "Ústřicová princezna", který podmanivě dokreslil živý hudební doprovod Sabriny Zimmermannové & Marka Pogolskiho. Promítání uvedli náměstek primátora města Plzně a poslanec Martin Baxa spolu s ředitelem DEPO2015 Jiřím Suchánkem. O příjemný závěr se postaralo dívčí hudební trio z Regensburgu Mayfly´s Memory.

V pátek se konalo pracovní setkání platformy Treffpunktna téma "Kultura pro všechny! Umění, kultura a zapojení ve veřejném prostoru". V pořadí již čtvrté síťovací setkání se věnovalo otázce, jak se dá kultura lidem přiblížit, jak obyvatele vtáhnout a přimět k zapojení se. Přizváni byli kulturní aktéři, spolky a instituce, aby se navzájem inspirovali a pochytili tipy a triky z praxe na druhé straně česko-bavorské hranice.

Druhý den festivalu přinesl také české i bavorské dechovkové šlágry, čtení z tvorby Lenky Reinerové, přednášku o historii našich zemí od Miroslava Breitfeldera, vystoupení taneční školy Step by Step, vtipný česko-německý kabaret DAS THEMA, kapely Lost In A Bar, Moodshake a jako třešinku na bavorském dortíku nadupaný koncert The Heimatdamisch: nejlepší party-band v Bavorsku s mixem rocku a bavorské hudby, kterou do Plzně vyslalo Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v ČR.

I sobota byla plná setkávání, hudby, dobrého jídla a uměleckých zážitků. Od Lindy-Hopu, swingové tančírny, vystoupení žákovských orchestrů a bavorské dechovky, přes diskuse, až po novocirkusovou show plzeňských Žonglérů a závěrečnou diskotéku. Nedělní den pak patřil rodinám, tvůrčích workshopů a jazykové animace Tandemu se zúčastnili děti i dospělí.

Těší nás nejen vysoká účast, ale i veskrze pozitivní mediální ohlasy i reakce návštěvníků. Proto s radostí zveme na jarní edici festivalu do Regensburgu (22.-24. února 2019).

Partneři