Plzeňský festival bavil a propojoval

V opravdový „Treffpunkt“ v pravém slova smyslu, tedy místo setkání, se  proměnilo plzeňské DEPO2015 o uplynulém víkendu. Bavorsko český festival sem v průběhu tří dní přilákal na sedm tisíc lidí. Celkem se do jeho programu zapojilo 341 umělců z obou stran hranice.

Nejvíc lidí do depa zavítalo v pátek večer na rock’n’roll z Bavorska v podání Sunny Bottom Boys a česko-bavorskou diskotéku; a také v sobotu, kdy byl na programu koncert žákovského orchestru Tremolo, Domažlická dudácká muzika, bavorská taneční dechovka, flaškinetová show a swingový koncert skvělého bavorského Big Band Convention Ostbayern. Velký divácký ohlas vzbudil komediální výstup dvojice Bratři v tricku i módní přehlídka krojů. Večer se rozproudila zábava koncertem bavorských The Red Aerostat a české kapely X-Cover.

Neděle se nesla v rodinném duchu. Velký zájem byl o workshop výroby papírových draků; nejen děti nadchlo historické vystoupení Rytířů koruny české a příjemnou tečku za festivalem udělalo hudební vystoupení orchestru ZUŠ Bedřicha Smetany.

Nebylo by to Bavorsko a Plzeň, kdyby se netočilo (kolem) piva! Kromě speciálního Treffpunkt piva vařeného z českého a bavorského chmele, které se čepovalo přímo ze soudku na nádvoří, bylo v nabídce několik druhů bavorských ležáků a kvasničáků i Plzeňský Prazdroj. Celkem se vyčepovalo přes 4000 litrů!

Jak se říká na konec českých pohádek: jedli, pili, hodovali, dobře se měli… a my pokračujeme: na jaře se znovu sešli! Protože od 1. do 3. března 2018 vás zvou Regensburští na návštěvu do Bavorska na druhou část festivalu Treffpunkt. Už teď se těšíme!

Všechny fotky z Treffpunkt Festivalu v Plzni si prohlédněte na našem facebooku

Partneři